Wyselekcjonowany przewodnik po najciekawszych grach i filmach roku

Rok 2023 szykuje się na interesujący pod względem liczby wydań nowych gier i filmów. To dlatego, że słynne franczyzy powrócą z sequelami, klasyczne tytuły, takie jak Silent Hill 2 i Resident Evil 4, otrzymają przeróbki na konsole nowej generacji, a także powstaną nowe gry automaty kasyno. To samo tyczy się filmów wideo. Znajdziemy kontynuacje znanych serii, a także liczne potencjalne hity z udziałem klasowych aktorów. Na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zapraszamy do poznania naszych propozycji!

Gry wideo

Zacznijmy omawianie najciekawiej zapowiadających się premier od gier wideo.

Dead Space

Gra Dead Space pojawiła się w 2008 roku, będąc horrorem osadzonym w kosmosie i atmosferą, która przyprawia o dreszcze nawet najodważniejszych. Dzięki rozgrywce z widoku trzeciej osoby gra odniosła sukces. Powodem tego były liczne przygody z udziałem Isaaca Clarke’a i wprowadzenie wielu ciekawych zwrotów akcji. Chociaż gra bardzo dobrze się zestarzała, remake wydaje się doskonałym pomysłem dla fanów serii.

Zapowiedziany w 2021 roku opracowywany remake gry Dead Space odświeża ten tytuł z 2008 r. Wśród ulepszeń znajdziemy doskonały silnik graficzny zapewniający jeszcze bardziej wciągające środowisko, poprawiona rozgrywka, zmiany w narracji i przyznanie głosu Isaacowi Clarke’owi, bohaterowi, który mimo tego, co się z nim działo, o dziwo nie miał niczego do powiedzenia. Tytuł zadebiutował 27 stycznia tego roku na PC, PS5 i Xboksie Series X/S.

Hogwart’s Legacy

W przeciwieństwie do innych gier z serii o młodym czarodzieju, Harrym Potterze, Hogwart’s Legacy pokazuje świat czarodzieja z innej perspektywy, z wydarzeniami, które miały miejsce 100 lat przed tym znanym z książek i filmów. Jest to gra fabularna cechująca się otwartym światem, która pozwoli graczowi odwiedzić znane już z serii lokacje. Możliwe będzie również stworzenie własnej postaci, która przyjmie rangę ucznia, aby ewoluować, uczyć się nowych zaklęć i stawiać czoła wrogom.

Hogwart’s Legacy będzie miało także już wkrótce specjalną Edycję Kolekcjonerską, zawierającą takie przedmioty, jak dzieła sztuki, latającą różdżkę naturalnej wielkości opartą na książkach oraz dodatkową zawartość do wykorzystania w grze. Gra zadebiutowała 10 lutego tego roku na komputerach PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Po spektakularnym sukcesie gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild, która zdobyła tytuł Gry Roku 2017 na gali The Game Awards, fani serii czekali na premierę kontynuacji. Początkowo znana jako The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, dzięki pierwszemu zwiastunowi wydanemu w 2019 roku, kolejna produkcja z tej serii nabierała kształtu z każdą kolejną zapowiedzią japońskiego dewelopera, aż do ostatecznego potwierdzenia we wrześniu 2022 roku jej prawdziwej nazwy: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Kontynuacja powinna mieć tę samą formułę, co jej poprzedniczka, z ogromnym otwartym światem do eksploracji i znakomitym dopracowaniem poziomów. Premiera Tears of the Kingdom, dostępna wyłącznie na Nintendo Switch, planowana jest na maj 2023 roku.

Filmy

Zobaczmy także, co ciekawego znajdziemy w świecie filmów.

Fabelmanowie

Młodzieniec o imieniu Sammy zakochuje się w filmowaniu po tym, jak rodzice zabrali go na zachwycający seans zatytułowany „Najwspanialszy program o Ziemi”. Sammy błyskawicznie zdobywa swoją kamerę i zaczyna kręcić swoje własne filmy. Zaczyna oczywiście od domu, ku radości wspierającej go w tym matki. 

Reżyserem jest znany i wielokrotnie nagradzany filmowiec Steven Spielberg. Dzieło to jest uważane za nieco autobiograficzną, ponieważ postać bohatera jest wzorowana na samym Spielbergu. Fabelmanowie są typowani na zwycięzcę nagrody najlepszego filmu roku na gali Złotych Globów.

Film trafił do kin 12 stycznia 2023 roku.

Mission: Impossible — Reckoning — Part 1

Siódmy film z jednej z najbardziej uznanych serii akcji XXI wieku trafi do kin 13 lipca. Tom Cruise i Christopher McQuarrie ponownie pracowali razem, tworząc zapierające dech w piersiach sceny z widownią.

Oppenheimer

Nowy film reżysera Christophera Nolana (trylogia Interstellar i Batman) opowiada o Projekcie Manhattan i historii powstania bomby atomowej. Film powstał na podstawie książki „American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer”. Film trafi do kin 20 lipca tego roku. 

Diuna — część 2

Diuna opowiada o mitycznej podróży Paula Atreidesa, młodego cudownego dziecka, którego wielka przyszłość owiana jest tajemnicą. Aby zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny i całego ludu, musi udać się na Diunę, najniebezpieczniejszą planetę we wszechświecie. 

Podczas podróży Paula Atreidesa przeciwstawne siły polityczne ścierają się o dominację nad zasobem, który można znaleźć tylko na Diunie. Melanż to substancja zdolna do uwolnienia największego potencjału ludzkości. Tylko ci, którym uda się opanować swoje lęki, przeżyją.

Film traktuje o sporach politycznych, tradycji i życiu duchowym. Ma trafić do kin 3 listopada 2023 roku. 

Killers of the Flower Moon

Tak znane nazwiska świata filmu, jak: Leonardo DiCaprio, Robert De Niro i Martin Scorsese ponownie łączą siły, by przedstawić narodziny FBI i prawdziwą historię morderstwa właścicieli ziemskich w regionach bogatych w ropę naftową. Pierwsze zdjęcia do Killers of the Flower Moon rozpoczęły się w 2021 roku i wszystko wskazuje na to, że premiera filmu przypadnie na 2023 rok.

Leave a Comment